Cytat Dnia


Radość jest matką wszystkich cnót.


 
8 Kwietnia

Gorliwość w pracy i przedsiębiorczość - to dwie najważniejsze cechyjego charakteru; zawsze je przejawia w życiu, dążąc jednak stale dozajmowania stanowisk odpowiedzialnych i kierowniczych. Wielkąprzyjemność sprawia mu przezwyciężanie trudności, a krocząc zawsze swądrogą i nie

  ustępując innym ani na cal - może dojść do tego, żewreszcie sam wywoła przeciwko sobie opozycję, którą potem zwalczanamiętnie. Skoro jednak znajdzie się pośród nadmiernych trudności i wpozycji bez wyjścia - wówczas nie okazuje najmniejszej ochoty dorozplątywania sytuacji zagmatwanej. Po prostu - porzuca całe sweprzedsięwzięcie dotychczasowe, a jego niespokojna energia iprzedsiębiorczość, jaka go wypełnia - natychmiast znajduje jakieś innedrogi ujścia w nowych poczynaniach i dąży przed siebie z impetem -dopóki na nowo nie natknie się na jakieś przeciwieństwa, zatrzymująceraz obrany rozpęd. Umysł jego jest twórczy i obfituje w pomysły. Maszlachetną naturę i potrafi kochać namiętnie. Czasami jednakże zdarzasię, że przejawia też i skłonności mizantropijne. Wady. Nieraz może sięzdarzyć, że człowiek urodzony dnia tego zbiera pieniądze bez żadnegospecjalnego celu, koncentrując się cały na swej ziemskiej osobowości ijej doczesnych egoistycznych odruchach. Wów- czas może stać sięczcicielem złotego cielca i przejawiać wielki materializm. Nie okazujewówczas w sprawach materialnych zbyt dużych skrupułów, a do majątkuinnych ludzi odnosi się dość pożądliwie. Dokuczają mu wtedy różneobawy: troszczy się nieustannie, że może utracić swój majątek, a wkońcu może się nawet okazać, że ten niepokój był zupełnie słuszny. Comu grozi. Grozi mu bowiem, że w końcu może na skutek niepomyślnychokoliczności utracić majątek, o zdobycie którego tak się troszczył.

 

 

Imieniny


10 Sierpnia 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Asteria, Bernard,
Bogdan, Borys,
Filomena,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Prochor,
Wierzchosław
Do końca roku zostało 144 dni.Fazy Księżyca: "Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->