Cytat Dnia


Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.


 
9 Kwietnia

Umysł jego jest obrotny i obfituje w pomysły i projekty - lecz jest tocharakter bez skrupułów, nie przebierający w środkach. Posiadawprawdzie mocną wolę, ale jest również dość złośliwy i próżny. Jest tonatura żądna przygód: chciałby czynić odkrycia i odbywać dalekiepodróże. Aktywny, agresywny,

zuchwały - jest nieustraszony. Na każdympolu pracy, do jakiej tylko się zabierze - pragnie występować jakopionier. Toruje nieustannie sobie nowe drogi w życiu, a zarówno w swychpoglądach jak i w czynach jest postępowy. Interesują go poszukiwanianaukowe. Dąży do oryginalności i samodzielności. Nieraz się też zdarza,że odbywa dalsze podróże i wycieczki do krajów odległych, w związku zczym może nawet osiągać pewne uznanie. Kobieta dziś urodzona - jestpełna życia i temperamentu i okazuje usposobienie dość wojownicze. Nieczyni niczego połowicznie - a wszystkim dookoła pragnie udzielić swegoentuzjazmu. Względem ludzi ostrożnych, nadmiernie skrupulatnych,obmyślających każde słowo i starannie rozważających najmniejszą decyzję- kobieta dziś urodzona czuje antypatię. Tacy ludzie w jej otoczeniunajbliższym - są dla niej prawdziwym utrapieniem. Trzeba dodać, żezazwyczaj nie ukrywa ona tego bynajmniej, a swą antypatię okazuje wformach... dość drastycznych. Pragnie szerokiego pola do rozwinięciaswej aktywności - chce bowiem stać na czele i rządzić swym otoczeniem;zwykłe życie domowe wraz z jego obowiązkami najczęściej jej niewystarcza. Toteż możemy ją nieraz znaleźć w rozmaitych instytucjachspołecznych, komitetach, zebraniach - gdzie w życiu społecznym,towarzyskim i w reformach politycznych znajduje ujście dla swejniespożytej energii.

 

 

Imieniny


30 Czerwca 2022
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Alpinian,
Ciechosława, Cyryl,
Emilia, Lucyna,
Marcjal
Do końca roku zostało 185 dni.Fazy Księżyca: "Trzecia kwadra"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Trzecia kwadra"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->