Cytat Dnia


Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
Warto przeczytać


22 Grudnia 


10 Lipca 


13 Stycznia 


18 Czerwca 


DIANA 


 
16 Kwietnia

Stara się wszystkich pobudzić swym przykładem do czynu. Toteż otoczenienajczęściej okazuje mu zaufanie i poddaje się jego kierownictwu. Jestto bowiem człowiek władczy, dążący do tego, aby się wybić za wszelkącenę. Jest tak postępowo nastrojony, że pragnie odrzucić wszelkie więzytradycyjne - a

  nieraz nawet zrywa ze swą rodziną. Bez żadnego wahaniastaje na czele innych - jest to jak gdyby jego prawo przyrodzone.Trzeba jednakże dodać, że odznacza się również wielkim poczuciemodpowiedzialności, jaką ponosi na swym kierowniczym stanowisku. Dąży onbowiem do tego, aby oddziaływać na swe otoczenie, a gdy jestdostatecznie rozwinięty umysłowo i moralnie - może okazać mistrzostwo wrządzeniu innymi, a nawet i geniusz twórczy. Natomiast nierozwinięty -okazuje najczęściej tylko arogancję połączoną z ignoracją. W każdymrazie jest zawsze pewny swego zwycięstwa, a doświadczenie życioweprzychodzi mu zbierać w rozmaitych dziedzinach. Jego ideały nie sąskomplikowane - lecz nigdy nie są połowiczne. Nie może być żadnejwątpliwości co do tego, po jakiej stronie się opowie. Zawód jegopowinien być związany z polityką, życiem społecznym -chociaż wwojskowości, w przemyśle i technice również może osiągnąć powodzenie.Gdy opanuje i zwycięży swe namiętności - może osiągnąć wpływy iznaczenie i zająć w końcu stanowisko wybitne. Zwłaszcza dotyczy towieku późniejszego, w którym zazwyczaj osiąga jakąś wyniesioną pozycjężyciową. Po walkach życiowych osiągnie wówczas nareszcie spokój. Cieszysię wówczas uznaniem innych, godnością, wpływami - a nieraz przypada muto wszystko nawet tylko z racji tego dobrego urodzenia - bezspecjalnych wysiłków. Co mu grozi. Ze brak wytrwałości lub teżprzezorności sprowadzi na niego katastrofę i nie będzie się utrzymywaćna swym wysokim stanowisku.

 

 

Imieniny


16 Maja 2022
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Honorat,
Jan Nepomucen,
Jędrzej, Szymon,
Trzebomysł, Ubald,
Wieńczysław,
Wiktorian
Do końca roku zostało 230 dni.Fazy Księżyca: "Pierwsza kwadra"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Pierwsza kwadra"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->