Cytat Dnia


Trzeba żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie


 
13 Maja

Jego pewność siebie, przekonanie o swej wartości i siła wewnętrzna sąbardzo duże, ale zdolności umysłowe dość przeciętne. Okazuje natomiastzdolności polityczne i to w dość wysokim stopniu, co zwłaszczaprzejawia się w umiejętnym zawieraniu układów i kompromisów. Pełennamiętności,

  zamiarów, projektów - za wszelką cenę pragnie osiągnąćpomyślną realizację swych celów i zamierzeń. Wady swe może najłatwiejopanować i przezwyciężyć przez miłość. Co mu grozi. Że może spaść zjakiegoś wysokiego miejsca lub ulec nieszczęśliwemu wypadkowi. Podobniei na wysokim stanowisku, jakie mógłby osiągnąć w życiu -grożą mu teżprzewroty nagłe połączone z niebezpieczeństwem upadku. Polega wprawdziena samym sobie i swych zdolnościach - lecz to może go zaprowadzićwłaśnie zbyt daleko i w końcu zabierze się do różnych spraw, o którychma niedostatecznie wyrobione pojęcie. Również i jego wygórowana ambicjamoże go wciągnąć w niebezpieczne sytuacje. Jak wychować dziecko takurodzone. Jest ono najczęściej samowolne i za wszelką cenę pragniedziałać na własną rękę. Ma jednak dużo wytrwałości i chętnie idzie zaprzykładem innych. Dlatego też wychowawcy powinni je strzec starannieprzed nieodpowiednim towarzystwem, od którego może przejąć niepożądanewłaściwości i cechy charakteru. Chociaż jest bardzo uparte - można doniego trafić przez sympatię i miłość. Ma ono wrodzone poczucie piękna,dążenie do elegancji, zainteresowania artystyczne - które należyrozwijać. Przede wszystkim powinno się je przyzwyczajać doposłuszeństwa prawu - i zahamować tendencję do samowoli.

 

 

Imieniny


25 Maja 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Epifan, Grzegorz,
Imisława, Maria
Magdalena, Urban
Do końca roku zostało 221 dni.Fazy Księżyca: "Między trzecią kwadrą a nowiem"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między trzecią kwadrą a nowiem"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->