Cytat Dnia


Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza.


 
22 Lipca

Przeżywa wiele różnych nastrojów; dużo myśli, zastanawia się, rozważarozmaite teorie i zapatrywania - i wreszcie - sam sobie tworzy powoli ztego wszystkiego własne poglądy. Wszystko co niesympatyczne i zbyteczne- wyrzuca poza nawias. Dusza jego jest niezwykle wrażliwa i natychmiastreaguje na

  wszelkie pobudki zewnętrzne i nastroje. Przyjazny,towarzyski - odznacza się swym subtelnym umysłem i wysoką inteligencją.Odznacza się dobrą pamięcią, a gdy chodzi o osiągnięcie celu, jakisobie raz wytknął - okazać może zaciętą wytrzymałość. A jednak wpływotoczenia i warunków życiowych hamuje jego wolność poruszeń. Lubizbiory i nieraz kolekcjonuje różne przedmioty. Pragnie zdobyć majątek ibaczną uwagę zwraca na środki materialne; w zbieraniu dóbr doczesnychmoże nawet okazywać nadmierną gorliwość, która może się przerodzić wskąpstwo. Wady. Nadmierną uwagę zwraca na wszystko, co dotyczy goosobiście i przecenia znaczenie swej osoby. Wskutek tego może się nawetstać nadmiernie wrażliwym lub bojaźliwie skrytym. Co mu grozi. Podleganiebezpieczeństwu ze strony wrogów skrytych i zazdrosnych. Jak wychowaćdziecko tak urodzone? Jest ono niezwykle delikatne, wrażliwe, obdarzonedużą wyobraźnią i doskonałą pamięcią. Toteż w postępowaniu z nim należystarannie unikać surowości i szorstkości, pamiętając, że każdaniesprawiedliwość doznana głęboko zapada w duszę takiego dziecka,wywołując długotrwałą niechęć i potęgując przyrodzoną zaciętość. Maniezwykle wrażliwy żołądek, a jednocześnie bywa łakome i skłonne dospożywania nadmiernych ilości słodyczy, co powoduje niedomagania.

 

 

Imieniny


22 Stycznia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Dobromysł,
Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta,
Wincenty
Do końca roku zostało 344 dni.Fazy Księżyca: "Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->