Cytat Dnia


Klasyka to książki, które każdy chciałby zanać ale nik nie chce ich czytać.


 
20 Września

Jego sympatie i zainteresowania koncentrują się najwięcej na własnejosobie co, naturalnie, może łatwo się przerodzić w egoizm. Niezwyklekrytycznie usposobiony, obdarzony dużymi zdolnościami analitycznymi,jest bardzo praktyczny. Przez zwątpienie i krytycyzm dojdzie do prawdy.Staranny,

  troskliwy, kierowany przez swój doskonały intelekt - potrafion oddzielić dobre od złego i przyswoić sobie na stałe. Zamknięty wsobie - rzadko okazuje swe wnętrze prawdziwe. Wszechstronnieuzdolniony, pracowity - lubi rozmowy poważne i ma skłonności doprzejmowania się wysokimi ideałami. Poważny, interesujący się nauką -potrafi mimo to być towarzyski i przyjacielski. Zazwyczaj też w życiuotaczają go przyjaciele i liczna rodzina. Wady. Gdy jest nierozwinięty- wówczas jego horyzonty umysłowe są ograniczone kręgiem obowiązkówcodziennych, a wykazuje przy tym zbytnią skłonność do koncentrowaniasię na szczegółach - zapominając o całości. Wobec tego zatraca łatwoorientację i zdolności przystosowywania się do nowych możliwości. Swymnieustannym krytykowaniemmoże wywrzeć wpływ ujemny na swe otoczenie,tłumiąc w nim przedsiębiorczość i wszelki entuzjazm. Powinien dążyć dorozwinięcia w sobie uczucia życzliwości i sympatii, zarówno dokrewnych, jak i do obcych ludzi, przez co uniknie zbytniejmechanizacji. Dążąc zaś zawsze do ujęcia linii zasadniczych inajogólniejszych -uniknie zbytniej drobiazgowości i zatracania się wszczegółach. Jego styl, chociaż jasny i ścisły - nieraz jest zbytformalny. Jasne i precyzyjne wyrażanie swych myśli sprawia mu dużąprzyjemność. Nie jest zbyt wytrwałym - ale dąży do zachowania swegoorganizmu w czystości i starannie wybiera sobie pożywienie. Dziękiwrodzonym zaletom charakteru i położonym zasługom - powiedzie mu się wżyciu.

 

 

Imieniny


3 Grudnia 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Kasjan,
Ksawery, Lucjusz,
Unimir
Do końca roku zostało 29 dni.Fazy Księżyca: "Między pełnią a trzecią kwadrą"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między pełnią a trzecią kwadrą"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->