Cytat Dnia


Jeżeli Boga nie ma, to trzeba go sobie wymyślić.
Warto przeczytać


NINA 


20 Kwietnia 


Wawrzyniec 


LUDMIŁA 


29 Marca 


 
23 Października

Jest to człowiek stały, ostrożny, rozważny. Okazuje w życiu silną wolę,takt, dążenie do potęgi i z zamiłowaniem oddaje się rozmyślaniom. Dążyon bowiem do rozwoju wewnętrznego i nie szczędzi wysiłków w kierunkuudoskonalenia się. Jest nieco skryty - zamknięty w sobie i chętniewyodrębnia się

  od swego otoczenia. Jego dziedziną psychiczną jestwładza i panowanie. Przez opanowanie samego siebie może osiągnąć władzęnad innymi. Energiczny, stanowczy - potrafi sprawować władzę nadinnymi. Do czego powinien dążyć? Niechaj unika pobłażania sobie i swymnamiętnościom i niechaj nie ugania się za przyjemnościami. Jegonajwyższym dążeniem powinno być osiągnięcie całkowitej kontroli swychuczuć, namiętności, intelektu. Trzeba dodać, że mimo początkowe upadkilub pomyłki - zazwyczaj posuwa się naprzód w tym kierunku i osiągaznaczny postęp. Dzięki silnemu oddziaływaniu jakie wywiera na sweotoczenie, może wówczas przyspieszyć rozwój bliskich sobie ludzi istworzyć dla nich lepsze warunki egzystencji. Co mu grozi?Niebezpieczeństwo ze strony wrogów. Gdy już uważa się za zupełnieszczęśliwego i zabezpieczonego - może się okazać, że właśnie w tymczasie otoczony jest niebezpieczeństwami. Jak wychować dziecko urodzonedzisiaj? Ma ono wrodzone zdolności wynalazcze, odznacza się swymioryginalnymi myślami, jak również zdolnościami do rysunków i w ogólewszelkiej pracy ręcznej. Nauczyciele nie powinni hamować jego wrodzonejoryginalności, lecz rozwijać ją i potęgować. Dziecku takiemu należypozwolić na to, aby szło swymi własnymi drogami i nie trzeba ograniczaćjego samodzielności, gdyż inaczej jego duże wrodzone zdolności mogąulec przytłumieniu. Gdy wątpić w to, co takie dziecko mówi lubwyśmiewać się z niego -wówczas może łatwo nauczyć się kłamać a nawetoszukiwać.

 

 

Imieniny


7 Kwietnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Donat, Donata,
Epifaniusz, Hegezyp,
Herman, Przecław,
Rufin
Do końca roku zostało 269 dni.Fazy Księżyca: "Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między nowiem a pierwszą kwadrą"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->