Cytat Dnia


Czego nie wiemy, potrzebne nam właśnie A to, co wiemy, nie przyda się na nic.


 
13 Listopada

Odznacza się przede wszystkim swym pełnym godności sposobem zachowaniasię. Nieraz jest pełen uprzejmości i łaskawości - ale potrafi równieżbłyskawicznie się zmienić w obronie swej zagrożonej godności własnej iwówczas staje się porywczym i szorstkim. Niezwykle wrażliwe jest

  jego usposobienie a umysł krytyczny analizuje wszystko dookoła. Widocznienad czymś rozmyśla i zastanawia się. Ścisły w mowie i w piśmie - nielubi wykrętów. Gdy się porusza jego interesy - staje się wówczas pełnymtemperamentu. Cechuje go niezwykle silne poczucie własnej niezależnościi niechęć do uznawania cudzego autorytetu. Nie chce poddawać się władzyinnych: sam jest swym mistrzem i sam ustanawia swe własne prawo. Budowaciała jest zazwyczaj dość mocna a z wiekiem wykazuje tendencje dootyłości . Duma i poczucie własnej godności wypełniają jego wnętrze,czyniąc jego rysy nieruchomymi a twarz - spokojną i władczą. Nawet wwypadkach gdy miotają nim najsilniejsze wstrząśnienia -stara sięzachować spokojnie - aby nic nie uronić ze swej godności. Pragnąłbyprzeniknąć wnętrze każdego człowieka i czytać w nim jak w otwartejksiędze, pozostając sam absolutnie nieprzeniknionym. Ma on przesadnepojęcie o panowaniu nad sobą a niezręczne gesty, niepokój i nerwowośćlub oznaki słabości moralnej u innych wywołują w nim gwałtownąantypatię. Zachowanie się jego na zewnątrz ma w sobie nieraz cośwojskowego. Pragnie uniknąć każdego kroku, który mógłby pomniejszyćjego dostojność i dlatego nieraz nie bierze udziału w zabawie ogólnej.

 

 

Imieniny


13 Sierpnia 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Diana, Dianna,
Gertruda, Helena,
Hipolit, Hipolita,
Jan, Kasjan,
Radomiła, Wojbor
Do końca roku zostało 141 dni.Fazy Księżyca: "Pełnia"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Pełnia"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->