Cytat Dnia


..Twoje palce niebo nachylają do mych rąk.


 
15 Listopada

Nie szczędzi wysiłków aby osiągnąć swe zamierzenia życiowe. Jegoniezwykłe zdolności umysłowe pozwalają mu przeważnie na zdobyciewybitnego lub wpływowego stanowiska. Pokonawszy swe wady iprzezwyciężywszy upadki - może wznieść się na wyżyny rozwoju duchowego.Przedtem jednak musi

  pozbyć się swej zaciętości, mściwości izmysłowości. Niebezpieczeństwo jakiego się strzec winien - torozproszenie sił i nierealne koncepcje. Nie znosi rad innych ludzi inie wysłuchuje ich zdania - a dzięki temu - nie ustrzega się ze swejstrony wysiłków bezpłodnych, jakie nie wydadzą rezultatu. W małżeństwieprzejawia dużą władczość i tylko wówczas, gdy jego żona ma charakterustępliwy i łagodny - może ono być harmonijne. Jako ojciec - niewykazuje wielkich zalet - patrzy bowiem na wszystko wyłącznie zwłasnego punktu widzenia i nie jest w stanie wejść w położenie innegoczłowieka, a tym bardziej odczuwać słabość i bezradność małego dziecka.Nie znosi poufałości i dlatego jego przyjaciele powinni się wystrzegaćzbytniego zbliżenia. Gdy intymność stosunków się spotęguje - zerwaniestaje się nieuniknione. Jak wychować takie dziecko? Rodzice iwychowawcy powinni je od lat najwcześniejszych poddawać surowejkontroli i nauczyć je samoopanowania. Niechaj się nauczy opanowywać swenamiętności i rozwinie w sobie usposobienie życzliwe i przyjazne dlainnych. Nie jest to jednak łatwe, bowiem taki człowiek ma silnycharakter, nie poddający się wpływom innych. Jednakże w dzieciństwie imłodości można w jego charakterze dużo zmienić na lepsze.

 

 

Imieniny


30 Marca 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Amelia, Aniela,
Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn
Do końca roku zostało 277 dni.Fazy Księżyca: "Między trzecią kwadrą a nowiem"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między trzecią kwadrą a nowiem"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->