Cytat Dnia


Nie zamieniaj żebraka na zwyciężce, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo.
Warto przeczytać


13 Lipca 


M 


BERNADETTA 


26 Sierpnia 


3 Stycznia 


 
Jeszcze coś o snach


Pewnie spotkaliście się z informacjami, że w snach można otrzymać cenne rady, a nawet gotowe rozwiązania dręczących nas problemów. Ja ze swojej strony, na podstawie swojego doświadczenia potwierdzam to. W snach podświadomość przekazuje nam czasem bardzo cenne informacje. Nawet w tym serwisie w moich przykładowych interpretacjach można znaleźć przykłady takich cennych rad podświadomości. Nie są to co prawda jakieś spektakularne rady dzięki którym ktoś stworzy jakiś niesamowity wynalazek, ale dla tych osób w tym momencie ich życia rady te niewątpliwie mogły być równie ważne jeśli nie ważniejsze.
Bardo ważną rzeczą jest zrozumienie w jaki sposób rady mogą być przekazywane nam w snach przez podświadomość. Najczęściej jest to przekazywane w ten sposób, że w snach w symboliczny sposób jest  pokazywany obecny stan naszej psychiki, naszej sytuacji życiowej. Czyli ukazanie wszystkich naszych obecnych ukrytych pragnień, lęków, niezaspokojonych potrzeb, lub nawet myśli które zaprzątają nasz umysł.

Rozwinę to trochę szerzej.
Prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu ciała uzależnione jest od dostarczenia mu potrzebnych substancji odżywczych pokarmu oraz wody. W przypadku gdy nie zaspokajamy tych podstawowych potrzeb, organizm przekazuje nam sygnały w postaci uczucia głodu lub pragnienia. Innymi takimi sygnałami, że coś jest nie tak z naszym ciałem jest uczucie bólu. Właśnie dzięki odczuwaniu bólu nieraz można ocalić życie. Przykładowo gdyby ktoś nie odczuwał bólu to mógłby się zranić nie zauważyć tego a następnie wykrwawić się na śmierć. Właśnie dzięki czuciu bólu, głodu, pragnienia oraz unikaniu tych uczuć nasze ciało może poprawnie funkcjonować.

Tak wygląda sprawa dotycząca ciała. Podobnie wygląda to w przypadku psychiki. Żeby prawidłowo i długo funkcjonować żyć ludzie zostali wyposażeni w mechanizm odczuwania emocji. Przykładowo uczucia strachu ostrzegają nas przed jakimś niebezpieczeństwem. To właśnie uczucie strachu, lęku powoduje w określonych sytuacjach zachowujemy się ostrożniej lub nie podejmujemy jakichś ryzykownych działań. Pozytywne emocje natomiast wskazują nam przykładowo z jakimi osobami warto utrzymywać kontakty z kim się związać i od jakich osób możemy oczekiwać pomocy.

Sny natomiast najczęściej pełnią funkcję pewnego nadrzędnego kontrolera naszego funkcjonowania. Ten kontroler jest o tyle potrzebny ponieważ nieraz zdarza się, że człowiek za pośrednictwem swojego myślenia zagłusza swoje wewnętrzne emocje. Głównie zagłusza się negatywne emocje. W takim przypadku zagłuszanie jest to tylko półśrodek, który starcza na krótko. Porównałbym to do sytuacji gdy boli nas ząb i zażywamy jakiś środek przeciwbólowy. Ból na jakiś czas ustępuje, ale przyczyna tego bólu czyli zepsuty ząb dalej jest.

Tak samo jest z problemami dręczącymi człowieka i jakimiś negatywnymi emocjami. W ciągu dnia można te emocje jakimiś sposobami zagłuszyć jednocześnie nie rozwiązując swoich problemów.


Regułą jest, że osob  którym śnią się koszmary lub jakieś nieprzyjemne sny mają jakieś problemy, których się wypierają, bagatelizują je, lub te problemy się dopiero pojawią jeśli teraz nie zmienimy sposobu naszego postępowania. Potwierdzoną regułą jest też to, że gdy w naszym życiu uporamy się z naszymi problemami to nieprzyjemne sny i koszmary też ustępują, a w ich miejsce pojawiają się wspaniałe, miłe, przyjemne sny.

Sny wobec tego czasami pokazują nam, że mamy jakiś problem nieraz ze wskazaniem dokładnie jaki jest to problem. Dość często zdarza się też, że są w snach podsuwane są nam konkretne rozwiązania tych problemów.

 

Imieniny


12 Kwietnia 2024
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Iwan,
Juliusz, Siemiodrog,
Wiktor, Wiktoriusz,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 264 dni.Fazy Księżyca: "Między trzecią kwadrą a nowiem"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między trzecią kwadrą a nowiem"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->