Cytat Dnia


Nie zamieniaj żebraka na zwyciężce, wszak żebrak przyniósł Ci zwycięstwo.


 
13 Kwietnia

Pragnie zawsze stać sam, oddzielnie od innych i wszystko chce czynić nawłasną rękę - najczęściej dość pospiesznie, nie licząc się zkonsekwencjami swych czynów. Nie zwraca najmniejszej uwagi nadoświadczenia i przejścia innych ludzi, ani też na ich nauki lub rady,jakich mogliby mu udzielić.

  Wszystkiego sam musi dochodzić - pragniebowiem zbierać nowe doświadczenia. Bez żadnego wahania zabiera się doczynu. Musi on bowiem wyrazić się w życiu przez swą energię i ekspansjężyciową. U ludzi nierozwinię-tych jednakże ta nadmierna energiaprzeradza się w impulsywność, arogancję, władczość, a także i chęćosiągnięcia swych celów przy użyciu przemocy. Gdy człowiek urodzonydzisiaj rozwinie się moralnie i umysłowo -wówczas chętnie walczy oprawa innych ludzi i podtrzymuje ich moralnie. Czyni to jednak równieżw sposób całkiem swoisty, na własną rękę, nie licząc się z otoczeniem,a nawet stosując metodę gwałtu... Jest to człowiek wesoły, pragnącyrozweselić swe otoczenie. Mimo jednakże swój charakter przyjemny jestna ogół człowiekiem dość nieostrożnym, zbytnio uganiającym się zarozrywkami. Nieraz traci on swój czas naprzód - na zajęcia, które nieprzyniosą mu najmniejszej korzyści. Odznacza się dużą zmysłowością isilnymi namiętnościami. Lubi to- warzystwo kobiet, a dzięki swejwrażliwości, czułości i kochliwości -staje się niewolnikiem miłości.Kobiety zazwyczaj wywierają wpływ duży na jego życie, no i naturalniesprowadzają nań przykrości niemałe. Toteż dzięki miłości nieszczęśliwejprzechodzi niejednokrotnie wielkie udręki. Przejścia życiowe i ciosylosu znosi dość cierpliwie. Nie odznacza się ani nadmiernymi ambicjami,ani też zbytnią siłą charakteru.

 

 

Imieniny


12 Kwietnia 2024
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Iwan,
Juliusz, Siemiodrog,
Wiktor, Wiktoriusz,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 264 dni.Fazy Księżyca: "Między trzecią kwadrą a nowiem"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między trzecią kwadrą a nowiem"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->