Cytat Dnia


Film to życie z którego wymazano plamy nudy.


 
15 Listopada

Nie szczędzi wysiłków aby osiągnąć swe zamierzenia życiowe. Jegoniezwykłe zdolności umysłowe pozwalają mu przeważnie na zdobyciewybitnego lub wpływowego stanowiska. Pokonawszy swe wady iprzezwyciężywszy upadki - może wznieść się na wyżyny rozwoju duchowego.Przedtem jednak musi

  pozbyć się swej zaciętości, mściwości izmysłowości. Niebezpieczeństwo jakiego się strzec winien - torozproszenie sił i nierealne koncepcje. Nie znosi rad innych ludzi inie wysłuchuje ich zdania - a dzięki temu - nie ustrzega się ze swejstrony wysiłków bezpłodnych, jakie nie wydadzą rezultatu. W małżeństwieprzejawia dużą władczość i tylko wówczas, gdy jego żona ma charakterustępliwy i łagodny - może ono być harmonijne. Jako ojciec - niewykazuje wielkich zalet - patrzy bowiem na wszystko wyłącznie zwłasnego punktu widzenia i nie jest w stanie wejść w położenie innegoczłowieka, a tym bardziej odczuwać słabość i bezradność małego dziecka.Nie znosi poufałości i dlatego jego przyjaciele powinni się wystrzegaćzbytniego zbliżenia. Gdy intymność stosunków się spotęguje - zerwaniestaje się nieuniknione. Jak wychować takie dziecko? Rodzice iwychowawcy powinni je od lat najwcześniejszych poddawać surowejkontroli i nauczyć je samoopanowania. Niechaj się nauczy opanowywać swenamiętności i rozwinie w sobie usposobienie życzliwe i przyjazne dlainnych. Nie jest to jednak łatwe, bowiem taki człowiek ma silnycharakter, nie poddający się wpływom innych. Jednakże w dzieciństwie imłodości można w jego charakterze dużo zmienić na lepsze.

 

 

Imieniny


25 Lipca 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Krzysztof,
Nieznamir, Sławosz,
Walentyna
Do końca roku zostało 160 dni.Fazy Księżyca: "Między pierwszą kwadrą a pełnią"

Fazy Księżyca: Odwiedź stronę projektu

"Między pierwszą kwadrą a pełnią"

Powered by Sennik.org.pl 2006 @
Zakaz kopiowania, przetwarzania, modyfikowania i rozpowszechniania tresci zawartych na stronie bez pisemnej zgody ich autora.
Wszelkie grafiki oraz oznaczenia sa wylacznie wlasnoscia Sennik.org.pl
Jesli zdarzy sie sytuacja plagiatu jestesmy gotowi wysunac wnioski prawne w kierunku plagiatora z pelna ich surowoscia.

-->